• Jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce.
 • 1

O nas


MTL MAXFILM to jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce. Swoją działalność zapoczątkowaliśmy w roku 1991. Od tego czasu wyprodukowaliśmy kilkanaście filmów fabularnych, których wyniki oglądalności biły kolejne rekordy popularności, a także kilkanaście seriali i programów telewizyjnych, których bohaterowie na stałe wpisali się w świadomość polskich widzów.

Nasze produkcje tworzymy zawsze z myślą o widzach, a ich uznanie jest podstawą naszej satysfakcji z pracy, która jest naszą pasją!

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i własnymi halami produkcyjnymi. Od lat współpracujemy z najlepszymi polskimi twórcami, aktorami oraz doświadczonymi ekipami realizacyjnymi. Naszymi partnerami biznesowymi są m.in: zajmujące się produkcją i dystrybucją filmową Studio Interfilm, jeden z największych w Polsce producentów telewizyjnych i filmowych ARTRAMA oraz studio postprodukcyjne Studio Online.

 • Tadeusz Lampka

  Założyciel i producent wykonawczy MTL Maxfilm. Członek Polskiej Akademii Filmowej i absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Uhonorowany m.in. Bursztynowym Lwem w Gdyni, nagrodą SuperWiktora oraz Telekamerą.
 • Ilona Łepkowska

  Jedna z najbardziej znanych i cenionych w Polsce autorek scenariuszy filmowych i telewizyjnych, producentka filmowa oraz pisarka. Odpowiedzialna za sukces m.in. takich produkcji jak: M jak miłość, Barwy szczęścia czy Na dobre i na złe.
 • Piotr Wereśniak

  Wybitny polski scenarzysta, reżyser oraz pisarz z którym mamy przyjemność pracować od wielu już lat. Twórca takich kultowych produkcji jak: Zakochani, Nie kłam kochanie, Och Karol 2 czy Wkręceni i Wkręceni 2.
 • Ryszard Zatorski

  Wybitny reżyser i autor wielu scenariuszy najpopularniejszych polskich produkcji ostatnich lat. Odpowiadał za reżyserię m.in. takich polskich przebojów kinowych jak: Nigdy w życiu, Tylko mnie kochaj i Dlaczego nie!.
 • 1